Polskie Towarzystwo Naukowe Silników Spalinowych

logo2

X INTERNATIONAL 
Congress on Combustion Engines 

19-21 czerwca 2023, Wrocław – Polska
 

Szanowni Państwo,

w dniach 19-21 czerwca 2023 r. Polskie Towarzystwo Naukowe Silników Spalinowych we współpracy z Katedrą Inżynierii Pojazdów Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej organizuje jubileuszowy X Międzynarodowy Kongres Silników Spalinowych.

Organizowany co dwa lata Kongres zyskał międzynarodowe znaczenie, wskazując na potrzebę ustawicznej dyskusji na temat rozwoju silników spalinowych nie tylko w kręgach znawców techniki, ale i ekspertów w dziedzinach ochrony środowiska i medycyny, nauk społecznych i ekonomicznych, prawnych oraz polityków. Motto Kongresu „Quo Vadis silniku spalinowy” wpisuje się w powszechnie oczekiwane zrównoważone działanie. Uzyskanie pełnej odpowiedzi na to pytanie będzie możliwe przez szeroką wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy specjalistami reprezentującymi naukę, badania i przemysł. Dlatego liczymy na udział w Kongresie nie tylko specjalistów z branży silników spalinowych, ale także z innych dziedzin i dyscyplin.

Zapraszamy już w poniedziałek 19 czerwca 2023, aby stopniowo wejść w atmosferę Kongresu, ale również, aby mieć okazję do zwiedzenia Wrocławia – miasta, które zyskało miano „Miasta Spotkań” o złożonej, kosmopolitycznej, historii datowanej na X wiek. Organizatorzy zapewniają kilka wycieczek tematycznych, wśród których znajdą się: Rynek, Ostrów Tumski, rotunda Panorama Racławicka, Hala Stulecia z Parkiem Szczytnickim oraz współczesne formy jak np. Hydopolis czy Afrykarium. Możliwe też będzie poznanie aktualnego potencjały badawczego wybranych laboratoriów Politechniki Wrocławskiej – Uczelni, która powstała tuż po zakończeniu II wojny światowej w 1945 r., sięgając do korzeni akademickiego Lwowa (1843 r.) i czerpiąc z doświadczeń niemieckiej Technische Hochschule z roku 1910.

Zasadnicza część Kongresu odbędzie się w dwóch kolejnych dniach 20i 21 czerwca 2023 r., gdzie poprzez panele dyskusyjne i sesje posterowe będzie można włączyć się w planowaną debatę o przyszłości silników spalinowych. Przez cały czas trwania Kongresu będzie dostępna wystawa sprzętu i aparatury pomiarowej oraz najnowszych osiągnięć techniki motoryzacyjnej odniesione do historii przez pryzmat 50-lecia ustanowienia rekordu prędkości samochodem Fiat 125p w połączeniu z przykładem platformy mistrz-uczeń przez pokaz bolidów Formuły Student PWR Racing Team Politechniki Wrocławskiej.

Już dzisiaj zarezerwuj sobie termin i do zobaczenia we Wrocławiu w czerwcu 2023 roku.

prof. dr hab. inż. Jerzy Merkisz

Prezes Zarządu PTNSS

Więcej informacji wkrótce…

Title
.